Podzimní Mlejnek 2019

Jak je to dlouho? 8, 9 let? Kdo ví… Hlavní je, že opět vznikla myšlenka uspořádat PODZIMNÍ MLEJNEK!

(Pro ty, co nevědí, o co jde: vzali jsme s sebou pár dětí a opět vyrazili na naše oblíbené místo na Mlejnek na celý víkend pod stan).

Deštivý večer

27. září bylo tady. Nastal čas vyrazit na Mlejnek, a to za velké účasti téměř všech vedoucích a 10 nejstarších dětí. Na uvítanou jsme dostali pár kapek deště. Když na chvíli přestalo, postavili jsme stany a zase zalezli.

 Děti zabraly jeskyni, aby si mohly nerušeně povyprávět historky za dva měsíce, co se neviděly. Na programu byla zpočátku volná zábava. Kdo chtěl, zahrál si Bang nebo Activity. Na večeři bylo naplánováno opékání vuřtů a hermelínů. I přesto, že stále pršelo, zkušený pták ohnivák Ába zapálil oheň, a tak jsme si mohli pod deštníky opéct pár špekáčků.

Počasí naštěstí dostalo rozum a my jsme mohli konečně sundat pláštěnky a deštníky. Ráno na všechny čekala snídaně de luxe (nejvíc frčela samozřejmě Nutella).

Snídaně „de luxe“

Po snídani přišel náročný program v podobě Time´sUpu. Vymyslet postavy, popsat je a předvést je, to byl pro některé nelehký úkol. Po skvělém obědě od našeho kuchaře Hada přišla další psychicky náročná hra a tou byli Upíři, aneb nikdy nevíš, kdo tě zabije (počmárá lihovkou na krku, pozn. redakce :D). Po těchto hrách jsme museli zařadit i ty fyzicky náročnější. Vyrazili jsme tedy do lesa na MASO. A kdo vyhrál? Jednou jeleni, jednou dýně a pak už si to nepamatuji.

Když už jsme se vydrápali nahoru, využili toto místo na jednu hru s čísly, ve které všechny převálcoval Filip. Večer nesmělo chybět posezení u táboráku s kytarou a na přání většiny dětí i stezka odvahy.

Nedělní snídaně proběhla ve stejném stylu jako předešlý den. Akorát ten, kdo přišel pozdě, byl bez Nutelly. Herní klání jsme zakončili hrou Activiy ve 4 týmech. Ne všem se vždy zadařilo s výjimkou Kamči, která si evidentně čte kartičky před spaním. Nesmíme ještě zapomenout na nejžádanější hru celého víkendu a tou byl Parlament. Jde o hru náročnou na pochopení i na soustředění, ale ta sranda stojí za to. Po obědě jsme zase všechno sbalili a vyrazili domu. Podzimní Mlejnek se vážně vydařil a my si ho užili. Hned jsme se domluvili, že to není poslední akce, kdy se vidíme a že před táborem určitě ještě něco podnikneme.

Všechny fotky z akce najdete na našem facebooku, ale ty už jste jistě viděli 🙂 https://www.facebook.com/pg/namlejnku1beh/photos/?tab=album&album_id=132327038133431

text: Myška
foto: Pýtý

Napsat komentář