Kdo jsme?

Mlejnek team je skupina lidí, která spolu pořádá tábory už nějaký ten rok. Jsme parta nadšenců. Děláme to proto! Protože nás to baví. Nejlepší odměnou jsou pro nás úsměvy a slzičky na konci každého tábora. 

V této sekci Vám postupně celý team představíme. Vy kdo nás znáte, nezoufejte. Pár zajímavostí jste určitě nevěděli.

Pýtý

Hlavní vedoucí

Je poměrně těžké Pýtýho správně charakterizovat, jelikož od jeho první účasti na Mlejnku prošel řadou změn. Od skautíka s odstátýma ušima, přes toho kluka co má jen „gymplácký kecy“ a udělá za ně průměrně 80 kliků denně, praktikanta, na kterého se lepí všechna smůla až po schopného vedoucího, který dokáže ledacos opravit například i plastovou pistolku. Pýtý je tak trochu línej, což mu popravdě moc nepřekáží, ale je na něj spoleh jako na nikoho, proto to dotáhl až na post hlavase. Mimo to dokáže být nejzákeřnějším tarzanem i nejzašitější píšťalkou. Ač se to může zdát zvláštní, Mlejnek je pro něj jedna z nejmilejších věcí na světě.

Přídavek: Mimo tábor náš hlavas pracuje jako vývojář něčeho, čemu nikdo nerozumí a také trénuje jako fotbalový brankář. 

Ába

Vedoucí / ohnívák

Ába je sympatický, většinou neoholený, milý mladý muž. Jeho přirozeným prostředím je jeskyně, nicméně občas je možné jej zahlédnout i v lese, jako tarzana, píšťalku, případně spící světlušku. Můžeme o něm ale s jistotou říct, že by za Mlejnek i dýchal. Je znám především pro své 100% nasazení co se tématických rolí týče. Například Místního ochmelku (2019), Tibetského mnicha (2018), či Šamana (kvůli kterému se půl roku neholil – 2017) ztvárnil naprosto dokonale! Když se Ába pustí do práce s mačetou nebo sekerou a následně se zapalovačem, je to radostná podívaná. Navzdory svému tempu se mu zatím nepodařilo zmrzačit se.

Přídavek: Mimo Mlejnek se Ába živí jako výčepák a jeho nejmilejší činností je vařit pivo. A potom ho vypít samozřejmě…

 

Jarouš

Vedoucí / údržbář

Kdo si myslí, že Jarda je mračící se bručoun, který se umí jen vztekat nemohl by se mýlit víc! Je pravda, že dokáže jedním hlasitým slovem zklidnit celý tábor na několik minut, ale ve skutečnosti je to chlapík, který nezkazí žádnou legraci a Mlejnek by bez něj nebyl tak nějak úplný. Nejen že se stará o to, aby nám z technické stránky vše šlapalo a opatruje přes rok věci, které nemůžeme nechat v jeskyni, také se velkou částí podílí na tvorbě tématu a především na výrobě rekvizit. Jardu můžeme vnímat i jako našeho osobního mlejnkovského ochránce, ale jakmile zmíníte slovní spojení smažený květák, tryskem prchá na oběd k Novákům.

Přídavek: V reálném světě jej často můžete potkat za volantem autobusu, případně v mladoboleskavském bazénu, kde společně s Hadem (naším kuchařem) tvrdě makají na své fyzičce.

Kajak

Vedoucí /Kreativec

Kajak… kdo je k čertu Kajak? Tak to je přesně ona. Tichá, nenápadná, ale přes to milá a šikovná vedoucí. Její první účast na Mlejnku jsme téměř nikdo nezaregistroval, jelikož jako dítě prohodila za celý tábor asi 10-15 slov. Večerní porady v jeskyni tráví mlčky, věnujíc se nějaké obsedantně kompulzivní činnosti, jako například výrobou sbírky papírových kloboučků nebo sestřelováním různých předmětů, či osob pistolkou na gelové kuličky. Nicméně pokud má zorganizovat, či připravit jakoukoli hru, bez mrknutí oka to dokáže.

Přídavek: Věděli jste že Kája studuje na vysoké škole v Liberci obor zaměřený na design šperků a její nejoblíbenější barva je hnědá?

 

Kamil

Vedoucí / Matka

Kamča na Mlejnek taky jezdí od doby, co se umí postavit na zadní. Nebo na přední? Těžko říct, je to gymnastka, možné je tak obojí. Jisté je, že je pro každou srandu a občas to opravdu stojí za to. Pokud během tábora při hře narazíte na nějaký pěkný nápis nebo obrázek, s největší pravděpodobností je to právě Kamči dílo. Když dojde na psaní diplomů nebo dopisů, nenajdete lepšího grafika. Pokud jí ale potkáte na okruhu během hry, kdy máte vedoucí chytat, stojí před vámi velice těžký úkol. Kamča je totiž opravdový sportovec tělem i duší. 

Přídavek: Kamča sice vystudovala na učitelku, ale nakonec se v životě našla v grafice, čemuž se jen těžko divit. Pracuje v grafickém studiu, takže kdybyste třeba potřebovali logo nebo vizitky, víte na koho se obrátit. Pokud teda zrovna nebude kojit.

 

Vomáčka

Vedoucí / Sporťák

Vomáčka je taková naše naplavenina, která se připlavila společně s naší vedoucí Kamčou. Popravdě je znát, že tento vedoucí nejezdil na Mlejnek jako dítě, jelikož by nejraději hrál každou hru společně s dětmi. Nikdo si neužívá role tarzanů a lovců tak jako on! A víte co má na Mlejnku nejraději? To že je pořád v přírodě! Může celý den pobíhat po lese, mýt se v Náhoně, jíst z ešusu a sekat dříví – ano i to je jedna z jeho oblíbených činností.

Přídavek: Vomáčka učí na základní škole v Mladé Boleslavi, ale pozor! Ve škole je to pro všechny pouze Pan učitel. V žádném případě mu tam neříkejte Vomáčka, mimo jiné totiž trénuje i MMA.

Bossanda

EX Praktikantka

Bossanda naše řady rozšíří letos poprvé. Všichni ji ale bezpečně známe. Víme,že z většiny věci dokáže udělat srandičku. Nejvíc nejlepší je,když se Bossanda směje a k ní se přidá Bosič, tato sourozenecká kombinace smíchu je fakt na palici, kór když nevíte, čemu se smějí. Bossanda miluje zvířata a proto se rozhodla, že bude studovat Chovatelství cizokrajných zvířat. Takže pokud se vám v Pražské Zoo zdálo, že vám nějaká kočka v zelených monterkách, která sbírala sloní lejno, připomínala Bossandu, zrak vás neklamal a opravdu to byla ona. Ádiným nešvarem je ale jídlo. Před několika lety se z ní stala vegetariánka, a tak když si lidé dávají párek v rohlíku, Bossanda si objednává jen „v rohlíku“. 

Přídavek: Bossanda se těšila na narozeniny každý Mlejnek. V roce 2020 je po několika letech oslavila doma s dortem, jelikož teď jezdíme o 14 dní dříve.

Had

šéfkuchař

Had – neboli malý proplešatělý mužíček s vypracovaným břišním mazancem. Kdo se chce mít na Mlejnku dobře, ten musí vyjít s Hadem. Had je totiž kapitán naší kuchyně. Ačkoli je Hadím přirozeným prostředím kuchyň, jeho pravou zbraní jsou jeho fórky. Když začne vyprávět příběh o tom, jak mu přišly domů dvě šlapky, plánujete jak co nejrychleji vzít nohy na ramena, než doplní, že se jedná o šlapky k bicyklu. A to ještě zdaleka nejsou věci, kterými dokáže opravdu překvapit. Jak byste se asi tvářili, kdybyste našli v lese Hada, který má momentálně chystat oběd, jak leží schovaný za bukem a píská na píšťalku, nebo se jako nespoutaný tarzan prohání plantáží kopřiv. 

Přídavek: Pokud si myslíte, že o Hadovi už víte vše, není to tak. Všechny nové stany, které nám za poslední roky přibyly, vyrobil právě Had! Jo a věděli jste že nově je také dědečkem, nebo spíše Hadědem.

Pohroma

vedoucí / grácie

Naše novopečená vedoucí – mála uhihňaná mažoretka, která teprve loni zaznamenala přechod z dítěte na praktikanta. Živí se převážně tuňákem, nebo čínskými polévkami – řízek do ni nenacpete (kuřecí prý v pohodě). Pobíhat po lese ji také jen tak neuvidíte. Není líná, ale jakmile ji pustíte byť jen na chvíli do lesa na hru, něco si udělá. Fakt Pohroma! Nicméně, pokud zrovna nechladí vymknutý kotník v náhoně nebo nehašteří s ostatními gráciemi, výborně se dokáže postarat o všechny malé špunty, ať už jsou jakkoliv zlobiví. 

Přídavek: Když není na Mlejnku studuje, nebo se o to alespoň pokouší na střední škole. Jo a věděli jste, že s ní na Mlejnek jezdí i její synovec?

Kachna

hospodářka

Kachna je další z vedoucích, kteří na Mlejnku prakticky vyrostli. Z malého kachňátka recitující „špagety, tutti futti…“ skrze všechny věkové kategorie (včetně legendárního starošského oddílu) se nám propracovala až k hlavní vedoucí. Tuto roli ovšem nově přenechala někomu poněkud mužnějšímu. Ale její neustálá proměna snad nikdy neskončí, takže ať už se zrovna ztrácí před očima, nebo zrovna vyplňuje polovinu zorného pole, zůstává Kachna jednou z nejstarostlivějších, nejhodnějších a nejspolehlivějších vedoucích, které mezi sebou máme. 

Přídavek: Kachna pracuje jako učitelka na prvním stupni, ale za svých dětských mlejnkovských let dominovala napříč všemi věkovými kategoriemi.

Heda

Vedoucí / matka

Heda, neboli „Mamí“, je naše staronová vedoucí. Na tábor jezdí už pěknou řadu let. Za tu dobu si vyzkoušela hned několik rolí. To, že jedete na Mlejnek jako dítě, praktikant, nebo vedoucí, to je celkem standard. Heda to ale dokázala povýšit, když se Mlejnku nechtěla vzdát ani jako čerstvá maminka, a tak se ujala role odborného poradce, nápovědy a především morální opory pro všechny ostatní. Zároveň nás nejednou pobavila při nabírání svých rodičovských zkušeností. Pokud by se soutěžilo v běhu na sto metrů, s chůvičkou v ruce, vyhrála by starostlivá Heda na plné čáře. Mlejnkovské hry má Heduš v malíku. Dokonce si jedna z jejích her vysloužila kultovní název „Hedy blbá hra“. Vy, kdo s námi jezdíte, určitě víte proč. 

Přídavek: Než se Heda vydala na dlouhou cestu dvojnásobného mateřství, učila na druhém stupni základní školy biologii, chemii, hudebku, tělocvik a angličtinu. Miluje rajskou. Ti, kdo na Mlejnku po rajské myjí nádobí, už tolik ne.

Myška

Vedoucí / matka

Každý rok zaznamenáváme na Mlejnku, že Myšku děti oslovují Míšo. Ono se to trošku nabízí, ale Myška se ve skutečnosti jmenuje Kačka a přezdívku má od svého příjmení Myšáková. Myška je naše zkušená vedoucí, která za všech okolností zachovává chladnou hlavu. Touto dobou je na mateřské, ale i se svým kvítkem Eliškou, je nám oporou jak na táboře, tak na brigádách. Velkou výhodou Myšky je její přítel Aleš, který nám hodně pomáhá na všech brigádách. Co bychom si bez něj počali. Tak jako každý člověk na Mlejnku má něco specifického, u Myšky je to dnes již legendární mikina s motivem filmu Matrix, kterou měla poprvé… No, bůh ví kdy. 

Přídavek: Myšákovi mají Mlejnek v krvi. Není tajemstvím, že oba Myšky rodiče na Mlejnek dříve jezdili. Myška je tak hrdým pokračovatelem zálesácké tradice, navzdory svému vysokoškolskému titulu.

Párek

vedoucí / SOCIAL MEDIA

Párek, Bára nebo Bařena je další z nás, která na Mlejnek jezdí už od dob, kdy za sebou přestala tahat kačera, ačkoli během její první účasti byste si ji nejspíše spletli s malým klukem, především díky jejímu armádnímu sestřihu, který dříve nosila. Od těch dob už ale vyrostla (ne moc) a vyspěla ve spolehlivou vedoucí, která se každého úkolu zažere a splní až do posledního puntíku. I když její osobitý styl zůstává stále velice vytříbený. Kdybychom ji na Mlejnku zahlédli bez flanelové košile, kšiltovky s kšiltem dozadu nebo červeného šátku s puntíky, pravděpodobně bychom nabyli podezření že mezi nás někdo nasadil tajného špiona. 

Přídavek: Věděli jste, že Bařena jako dítě každý rok dominovala tabulkám bodování jenotlivců a ne jeden táborník snil o tom, že ji porazí v nějaké hře. Nyní je potřeba několika občerstvovacích stanic a příslib grepového Coolu, abyste ji dostali alespoň na rozcestí.

Míša

vedoucí / grácie

Jestli někdy na Mlejnku uslyšíte hysterické „Ježiši!!“, tak si můžete být skoro jisti, že to běduje právě Míša. Na Mlejnek jezdí přes deset let, díky svému otci Chipovi. Ten občas také běduje, když vidí, jak mu dcera dospívá před očima. Míša neodmyslitelně patří do skupiny holek z Prahy, známých též jako tři grácie. Má alergii na Jar, takže se do mytí nádobí pouští jen s velkým sebezapřením a gumovými rukavicemi. To je na Mlejnku velmi nepraktické, ale zároveň výhodné. Abychom jí jen nekřivdili, musíme zmínit, že Míša je přeborník na práci s malými dětmi. Tam, kde normálnímu člověku rupnou nervy a vzteky někde něco zlomí, Míša možná teprve pohne brvou. 

Přídavek: Míša právě studuje na vysoké škole. Název jejího oboru je strašně komplikovaný. Víme jen, že souvisí s administrativou a Evropskou unií. A jaké jsou její záliby? Míša toho moc nenamluví, takže její tajemství může být kdo ví co.

Honza

Vedoucí / Navrátilec

Honza je také členem jednoho z tradičních Mlejnkovských rodů. Myšákovi jezdí na Mlejnek také odnepaměti. Honza se jako dítě účastnil mnoha táborů, kde dominoval soutěžím jednotlivců, když většina z Vás ještě nebyla na světě. Nyní se na Mlejnek po deseti letech vrátil, aby nám pomohl doplnit stavy vedoucích a rozšířil naše portfolio. Má sílu jako bejk, což se nám náramně hodí. Obzvláště, když je kolem nějaká práce. A té jak víte není na Mlejnku nikdy málo. 

Přídavek: Pokud jste četli předchozí medailonky, tak už Vám možná došlo, že Myška s Honzou jsou stejné krve. Tahle sourozenecká dvojice je super příkladem Mlejnkovského rodu, který proplouvá táborem v časové ose od narození až do dospělosti.

Lukša

Vedoucí / Navrátilec

Lukša je dalším poctivým členem takzvaného Němečkovic klanu. Sám si tábor Na Mlejnku několikrát vyzkoušel jako dítě, když dominoval soutěžím jednotlivců. 

Po letech se mezi nás vrátil aby si odpočinul od farních studií a pomohl nám s pořádáním tábora, na který má sám spoustu skvělých vzpomínek ze svých dětských let.  Z jednorázové výpomoci se postupně stalo plnohodnotné obnovení Mlejnkovského mandátu

Míťa

Zdravotník

Indiánská babička, šedý vánek, nebo postrach všech klíšťat. Tohle všechno je naše Míťa. Poslední rok často přemýšlíme o tom, jakého maskota by měl mít náš tábor, a ona je rozhodně žhavým kandidátem. Mlejnek bez ní si snad ani neumíme představit. Je to snad jediný člověk na světě, který absolvoval celých 14 dní v lese měsíc po výměně kyčelního kloubu. Její tajnou zbraní, ale není její houževnatost, nebo odhodlání absolvovat každý Mlejnek bez ohledu na zdravotní stav. Jsou to její víceúčelové nehty. Potřebujete vyndat klíště, oškrábat mrkev, nebo nandat pár knedlíku, ale nemáte po ruce žádný vhodný nástroj? … žádný problém! A co dál ještě Míťu charakterizuje? No přeci Jedi! – je trapnej a ještě ke všemu simulant, ale patří k ní stejně jako Ibalgin a živočišné uhlí! 

Přídavek: Ačkoli Míťa dlouhá léta působila jako trenérka korfbalu v Bělé pod Bezdězem, kde vlastními silami založila jediný korfbalový tým v okolí, za svých mladých let bývala gymnastka. Z jejích historek o tehdejším způsobu tréninku a saltech na parketách úplně mrazí.

Radek

VEDOUCÍ / EX bizon

Blonďatý, vysoký, ráčkující a věčně s kytarou. Tak bychom mohli stručně charakterizovat Ráďu. A obsáhle? Radek si prošel Mlejnkem od dítěte, přes praktikanta a vedoucího až k roli hlavase, kterou několik let svědomitě plnil a díky které je Mlejnek dnes takový jak ho známe. Po několikaleté pracovní odmlce se nám nyní vrací jako řadový vedoucí. Radek vyniká svým talentem běhat v kruhu, tedy dokola kolem rotundy jako tarzan, což je jedna z jeho nejhorších vlastností, hned za běháním kolem bunkru při stejné hře. Dále vyniká ve hře na kytaru, zpěvu a také ve strážení jeskyně do pozdních večerních hodin. A věděli jste, že si Radek dříve liboval v oblékání ženských šatů? Archivní fotografie to mohou dokázat. 

Přídavek: Mimo Mlejnek se Radek živí jako režisér. Do jeho repertoáru patří například Bydlení je hra, Superstar 2013(story director) a spousta dalších, i dětských pořadů. A pro ty kdo by to náhodou nevěděli, jeho ženou je naše Heda se kterou mají dvě úchvatné ratolesti.