Výlet do Liberce

Dalo by se říct, že v poslední době se s Mlejnek-akcemi roztrhl pytel. Obnovená tradice v podobě podzimního Mlejnku se natolik líbila, že jsme museli uspořádat další dobrodružství.

Na začátku prosince už je ale docela chladno, takže s další akcí v táboře bychom měli více starostí než radosti. Proto jsme spolu s dětmi vyrazili do Liberce, kde jsme strávili příjemnou neděli. V plánu jsme měli hned dvě aktivity. Tou první byla novinka v podobě Lasergame. Musím uznat, že tento nápad Kachně vyšel na 100%. Rozděleni do 4 týmů jsme absolvovali malý turnaj, ve kterém neměl nikdo nic zadarmo. Nakonec se z celkového vítězství radoval tým ve složení Kachna, Párek, Pýtý, Jáchym a Tom.

Kompletní statistika laser game

Po parádní přestřelce jsme se přesunuli do Libereckého plaveckého bazénu. To je svým způsobem také obnovená tradice. Před lety se do bazénu jezdilo pravidelně, někdy dokonce s celým táborem. Na to jsme si hned ze začátku netroufli, ale pro příští roky máme jasno, kam se posouvat. Zpátky ale do bazénu. O zábavu opět nebyla nouze. Když se sejde dobrá parta, nemusíte si ani dělat hlavu s programem. Tobogán, klouzačka, divoká řeka, můstek… a to všechno pořád dokola. To se člověk skoro diví, kde na to ty děti berou energii. Kdyby se jim tak hezky chtělo na táboře umývat nádobí nebo nosit dříví, to by byla paráda. Po dvou hodinách v bazénu se sice některým z nás pryč nechtělo, ale vidina večeře v podobě pizzy všechny nakonec přemohla.

Parádní den jsme tak zakončili v pizzerii nad bazénem kde nás ještě překvapily svým příjezdem Péťa s Jaruškou, což bylo pro mnohé z nás takové malé překvapení.

Když se lidé baví, čas letí. A nám uletěl raz dva. Než jsme se nadáli, bylo 7 večer a my se pomalu vydali zpátky domů. Všechno jsme zvládli a do deníku si tak můžeme připsat další super zážitek za který děkujeme hlavně dětem a rodičům, kteří s námi své poklady pustili. Bez Vás by to nešlo, těšíme se na další akci.

text: Pýtý
foto: Párek

Pokračovat ve čteníVýlet do Liberce

Podzimní Mlejnek 2019

Jak je to dlouho? 8, 9 let? Kdo ví… Hlavní je, že opět vznikla myšlenka uspořádat PODZIMNÍ MLEJNEK!

(Pro ty, co nevědí, o co jde: vzali jsme s sebou pár dětí a opět vyrazili na naše oblíbené místo na Mlejnek na celý víkend pod stan).

Deštivý večer

27. září bylo tady. Nastal čas vyrazit na Mlejnek, a to za velké účasti téměř všech vedoucích a 10 nejstarších dětí. Na uvítanou jsme dostali pár kapek deště. Když na chvíli přestalo, postavili jsme stany a zase zalezli.

 Děti zabraly jeskyni, aby si mohly nerušeně povyprávět historky za dva měsíce, co se neviděly. Na programu byla zpočátku volná zábava. Kdo chtěl, zahrál si Bang nebo Activity. Na večeři bylo naplánováno opékání vuřtů a hermelínů. I přesto, že stále pršelo, zkušený pták ohnivák Ába zapálil oheň, a tak jsme si mohli pod deštníky opéct pár špekáčků.

Počasí naštěstí dostalo rozum a my jsme mohli konečně sundat pláštěnky a deštníky. Ráno na všechny čekala snídaně de luxe (nejvíc frčela samozřejmě Nutella).

Snídaně „de luxe“

Po snídani přišel náročný program v podobě Time´sUpu. Vymyslet postavy, popsat je a předvést je, to byl pro některé nelehký úkol. Po skvělém obědě od našeho kuchaře Hada přišla další psychicky náročná hra a tou byli Upíři, aneb nikdy nevíš, kdo tě zabije (počmárá lihovkou na krku, pozn. redakce :D). Po těchto hrách jsme museli zařadit i ty fyzicky náročnější. Vyrazili jsme tedy do lesa na MASO. A kdo vyhrál? Jednou jeleni, jednou dýně a pak už si to nepamatuji.

Když už jsme se vydrápali nahoru, využili toto místo na jednu hru s čísly, ve které všechny převálcoval Filip. Večer nesmělo chybět posezení u táboráku s kytarou a na přání většiny dětí i stezka odvahy.

Nedělní snídaně proběhla ve stejném stylu jako předešlý den. Akorát ten, kdo přišel pozdě, byl bez Nutelly. Herní klání jsme zakončili hrou Activiy ve 4 týmech. Ne všem se vždy zadařilo s výjimkou Kamči, která si evidentně čte kartičky před spaním. Nesmíme ještě zapomenout na nejžádanější hru celého víkendu a tou byl Parlament. Jde o hru náročnou na pochopení i na soustředění, ale ta sranda stojí za to. Po obědě jsme zase všechno sbalili a vyrazili domu. Podzimní Mlejnek se vážně vydařil a my si ho užili. Hned jsme se domluvili, že to není poslední akce, kdy se vidíme a že před táborem určitě ještě něco podnikneme.

Všechny fotky z akce najdete na našem facebooku, ale ty už jste jistě viděli 🙂 https://www.facebook.com/pg/namlejnku1beh/photos/?tab=album&album_id=132327038133431

text: Myška
foto: Pýtý

Pokračovat ve čteníPodzimní Mlejnek 2019

Spuštěno

Tak jsme to oficiálně rozjeli. Kdybyste měli nějaké přání nebo nápad na obsah nových webovek, tak neváhejte a ozvěte se. Máme teď více možností, co a jak na stránky dávat. Určitě sem toho plánujeme psát a nahrávat více, než bylo zvykem dříve 🙂

Pokračovat ve čteníSpuštěno

Nový web

  • Komentáře k příspěvku1 Komentář

Váš zájem o náš tábor byl tak veliký, že jsme se rozhodli rozdělit tábor do dvou běhů. Tato stránka se věnuje výlučně běhu prvnímu, to jen aby bylo jasno. Všechny otázky nebo komentáře rádi uvítáme 🙂


Náš (první) běh se bude nadále držet ve starých kolejích. Můžete se těšit na staré známé hry jednotlivců i oddílů, návštěvy města a koupaliště, zpívání u ohně a v neposlední řadě originální dobrodružnou celotáborovku, na které pro Vás již teď začínáme pracovat

Pokračovat ve čteníNový web

Konec obsahu

Žádné další stránky k načtení